Гласуване №6
Програма за работата на НС за 27 - 29 юли 2011 г.-предложение от В.Върбанов-нова точка-решение за увеличаване и попълване състава на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Постъпили са като отделни предложения и трябва да има гласуване по всяко едно от тях.
Подлагам на гласуване предложението за включване в седмичната програма на Проект за решение за увеличаване и попълване състава на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.
Гласували 142 народни представители: за 96, против 31, въздържали се 15.
Предложението е прието.
Тъй като не беше направено конкретно предложение коя точка да бъде в дневния ред (шум и реплики в КБ), т. 3, след закона за прекурсорите. (Реплики от КБ и ДПС.)
ЛЮТВИ МЕСТАН (ДПС, от място): Дайте да е първа точка, за да си направите мнозинството, което не ви е дадено от избирателите.
РЕПЛИКИ ОТ ГЕРБ: Хайде, стига!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Процедура.
ТОДОР ВЕЛИКОВ (независим): Уважаема госпожо председател, аз предлагам точката, която независимите народни представители предлагаме, е не защото да си направим мнозинството, а защото така е редно. Така е по Конституция – всеки народен представител трябва да участва поне в една комисия. Достатъчно време народни представители седяха извън комисиите…
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Дайте процедурата, господин Великов.
ТОДОР ВЕЛИКОВ: Предложението ми е за първа точка.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Това само за съответното предложение ли е или...
ТОДО