Гласуване №2
Процедура - Мая Манолова - пряко предаване по БНТ и БНР
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Процедурата влиза във времето. (Весело оживление в ГЕРБ. Реплики от КБ.)
Подлагам на гласуване така направеното процедурно предложение от госпожа Манолова.
Гласували 188 народни представители: за 180, против 2, въздържали се 6.
Предложението е прието.
Моля да се включат камерите и микрофоните.
Господин Терзийски, по повод на това, което поискахте, на 20 януари, по време на вота е разигравано същото упражнение. Досега можехте по принцип да предложите промяна на правилника. Но тогава председателстващият заседанието госпожа Цачева е предложила за решение от Народното събрание на всички заявили независими народни представители, които са поискали думата, и е гласувано решение, с което е прието да се даде по 5 минути време на всички, да се изкажат. Това е единственото, което мога да направя. Иначе правилникът е изричен и категоричен. Затова ще подложа това нещо на гласуване. Ако Народното събрание реши, ще реши.
Заповядайте за процедура, господин Василев.
ЕМИЛ ВАСИЛЕВ (независим): Ще обърна два от микрофоните към залата, за да чува целият български народ как народните представители от ГЕРБ ме апострофират и се подиграват с парламентари