Гласуване №4
Програма за работата на НС за 20.07. - 22.07.2011г.- предложение от В.Николов за нова точка в дневния ред
1. Контекст от стенограмата
ВАЛЕНТИН НИКОЛОВ: Да, за четвъртък, точно така. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното предложение за включване на точка в нашата програма.
Гласували 158 народни представители: за 111, против 23, въздържали се 24.
Предложението е прието.
Прегласуване – заповядайте.
ПЕТЪР ДИМИТРОВ (КБ): Колеги, предлагам ви да прегласуваме това решение по една проста причина – то беше прието през м. юли миналата година. Точно преди година гласувахме комисията да бъде намалена от 7 на 5 човека. Дайте да не ставаме действително за смях на хората – 240 човека на две четения за една година: хайде веднъж да ги направим от 7 на 5, сега: хайде да ги направим от 5 на 7. Не е сериозно!
Още повече, задейства се цялата машина на парламента. Извънредно заседание вчера – просто ще загинем, ако не приемем тази точка! Вчера се прави извънредно заседание на комисията и днес вече се внася в пленарната зала. Вие разбирате, че не може да бъде сериозно. Явно аргументите нямат някакъв делови характер, имат лобистки, имат корупционен характер, затова аз предлагам да не унижаваме Народното събрание с тази точка преди м. август. Благодаря ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕ