Гласуване №28
ЗИД на Закона за управление на етажната собственост - второ четене-параграф 12 (става параграф 13)-предложение от Захари Георгиев
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ХРИСТО БИСЕРОВ: Благодаря.
Заповядайте за реплика, госпожо Фидосова.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Георгиев, това, че казахте, че познавате добре закона, просто не е вярно. Това, че живеете в блок, не означава, че познавате закона, ако оттам си вадите изводите.
Какво предлагаме тук, колеги? В момента се опитахте да заблудите залата и българските граждани, които живеят в етажна собственост. Действащата разпоредба на чл. 13, не 12 – в 12 е инициативата за свикване на общото събрание, гласи ал. 4... (Реплика от народния представител Захари Георгиев.)
Господин Георгиев, вземете си текстчетата и си ги прочетете! Когато отсъства лицето, поканата се смята за връчена, като се залепи на външната врата на самостоятелния обект, тоест на вратата на апартамента на това лице в сроковете по ал. 1. Залепването на поканата се удостоверява от връчителя с протокол, в който се отбелязват обстоятелствата, поради които поканата не се връчва лично.
Какво предлагаме ние? За тези лица, които отсъстват повече от 30 дни, господин Георгиев, четете целия закон и вникнете в това, което пише, че уведомяват домоуправителя... (Реплика от народния представител Захари Георгиев.) Не! Ще го кажа и ще слушате! Уведомяват домоуправителя, изпращат имейл, изпращат телефон и този домоуправител има ангажимент да ги уведоми устно по телефона, чрез имейл и тези хора ще знаят за събранието. Домоуправителят не е пощенски клон на Български пощи.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ХРИСТО БИСЕРОВ: Има ли втора реплика? Няма.
Заповядайте за дуплика, господин Георгиев.
ЗАХАРИ ГЕОРГИЕВ (КБ): Благодаря, господин председател.
Уважаеми госпожи и господа народни представители! Госпожо Фидосова, това, че ще крещите от тази трибуна, не Ви прави по-компетентна в областта на правото, за което аз не съм сигурен. (Реплика от докладчика Искра Фидосова.)
Досега, ако някой имаше съмнение кой е лобиста за прокарване на този лобистки закон в ущърб на етажните собственици и в полза на тези управителни тела, които да се създават от предприемачите, вече няма никакво съмнение. Вече за никого няма никакво съмнение! Вие по всякакъв начин се стремите да обезправите обикновения собственик, да го лишите от възможност да знае, за това какво... (Реплика от докладчика Искра Фидосова.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ХРИСТО БИСЕРОВ: Госпожо Фидо