Гласуване №29
ЗИД на Закона за управление на етажната собственост - второ четене-наименование
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Поставям на гласуване направеното процедурно предложение за допускане в залата.
Гласували 75 народни представители: за 73, против няма, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Моля да поканите заместник-министърът и гостите в залата.
Беше докладвано заглавието, което се подкрепя от комисията.
Има ли желаещи за изказване? Няма.
Подлагам на гласуване заглавието на закона, така както е по вносител.
Гласували 73 народни представители: за 72, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: Има направено предложение от народните представители Ивайло Тошев и Светослав Тончев за създаване на нов § 1.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията предлага да се създаде нов § 1:
„§ 1. В чл. 1 след думата „собствениците” се поставя запетая и се добавя „ползвателите”.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Желаещи за изказване?
Заповядайте, господин Георгиев.
ЗАХАРИ ГЕОРГИЕВ (КБ): Благодаря, госпожо председател.
Уважаеми дами и господа народни представители! Да се вмени със закон право на ползватели да участват в общото събрание, да вземат решения вместо собствениците – е абсолютен правен нонсенс.
Поставете се на мястото на собственик, който е дал под наем някому жилището си. След влизането в сила на този закон, за което самият собственик може дори да не разбере, защото може и да е извън страната, изведнъж отива един наемател и започва да взема решения за