Гласуване №15
Процедура И.Вълков за удължаване на срока на Закона за ел.съобщения
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване така направеното предложение.
Гласували 73 народни представители: за 72, против 1, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Господин Вълков, заповядайте за процедура.
ИВАН ВЪЛКОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председателстващ! Правя процедурно предложение съгласно чл. 73, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание за удължаване на срока между първо и второ четене на Закона за електронните съобщения с 14 дни.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване така направеното предложение.
Гласували 76 народни представители: за 75, против 1, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Заповядайте, господин Божинов.
ГЕОРГИ БОЖИНОВ (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми господа народни представители! Уважаеми господин Груев, само Вашето изключително професионално, смислено и логически подредено изказване и, смея да кажа, моят дългогодишен политически опит ми дават основание да взема думата по тази тема, по която нямам тясна специална подготовка.
Един мислител, когото високо ценя, когато разсъждава откъде трябва да се започне, когато дадена система или обществото е попаднало в омагьосани кръгове, тоест няма откъде да се започне, за да се решават проблемите, прави простия, но много верен извод, че в такива случаи спасението е – когато се тръгне с ново настроение.
Тук се изказаха много юристи, с много препоръки, подхвърляха се много фрагменти как да се започне – конституционно, неконституционно, законово, и никой не каза: ако се направи, дали ще се решат пробле