Гласуване №2
Процедура - за нова точка Декларация срещу опитите за подкопаване на етническия и религиозен мир в страната
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Налице е кворум, откривам пленарното заседание. (Звъни.)
Дами и господа народни представители, вчера в 14,14 ч. в Деловодството на Народното събрание е постъпил проект за Декларация срещу опитите за подкопаване на етническия и религиозен мир в страната с мотиви към нея, подписана от представители на ръководствата на четири от парламентарните групи.
На основание чл. 43, ал. 5 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам днес като точка първа тази декларация да бъде обсъдена и подложена на гласуване преди парламентарния контрол.
Режим на гласуване.
Гласували 139 народни представители: за 131, против 6, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Изявление от името на Парламентарната група на „Атака” – господин Нотев, имате думата.
ЯВОР НОТЕВ (Атака): Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Упълномощен съм от политическото ръководство на Политическа партия „Атака” да ви запозная с уведомително писмо на ръководството на партията, подписано от председателя господин Волен Сидеров, което вчера, 26 май 2011 г., беше изпратено до министъра на вътрешните работи, до главния секретар на Министерството на вътрешните работи, до ръководителя на Софийската градска прокуратура и до началника на Пето районно полицейско управление, в чийто район се намира джамията, пред която стана инцидентът преди седмица.
„Господин министър, имам достоверна информация, че в петък, 27 май 2011 г., се подготвят провокации срещу посетителите на софийската джамия „Баня Баши”. Разбрах, че софийското кметство е дало разрешен