Гласуване №37
ЗИД на Закона за опазване на околната среда - второ четене - процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ОГНЯН ПЕЙЧЕВ: Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, правя процедурно предложение за допускане в зала на госпожа Евдокия Манева – заместник-министър на Министерството на околната среда и водите, и госпожа Боряна Каменова – началник на отдел „Политика по околната среда”.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване така направеното процедурно предложение.
Гласували 69 народни представители: за 68, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Моля поканете гостите в залата.
ДОКЛАДЧИК ОГНЯН ПЕЙЧЕВ: „Доклад относно второ гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за опазване на околната среда, № 102-01-17, внесен от Министерския съвет на 16 март 2011 г., приет на първо гласуване на 7 април 2011 г.”
„Закон за изменение и допълнение на Закона за опазване на околната среда.”
Комисията подкрепя текста на вносителя за наименованието на закона.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ПАВЕЛ ШОПОВ: Изказвания има ли относно наименованието на закона? Няма.
Гласуваме наименованието на закона по вносител, което се подкрепя от комисията.
Гласували 69 народни представители: за 67, против няма, въздържали се 2.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ОГНЯН ПЕЙЧЕВ: Предложение на народния представител Иван Алексиев, направено по реда на чл. 73, ал. 2, т. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание – да се създаде нов § 1.
Комисия