Гласуване №4
Програма за работата на НС за 18-20 май 2011г.- т.1 - решение за освобождаване на управителя на НОИ
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Не чух процедурни аргументи, Вашите аргументи бяха по същество. Може би, не добре съм чула.
Подлагам на гласуване предложението на основание чл. 43, ал. 5 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание точка първа в програмата ни днес да бъде обсъждане на молбата на Христина Митрева, подадена с вх. № 110-00-78 от 17 май 2011 г., с която същата подава оставка и желае да бъде освободена от поста управител на Националния осигурителен институт.
Гласували 131 народни представители: за 89, против 37, въздържали се 5.
Предложението е прието.
Господин Михаил Миков – прегласуване.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ): Благодаря Ви, уважаема госпожо председател.
Уважаеми дами и господа от управляващото мнозинство, неразбираем е инатът, с който се опитвате постоянно да нарушавате правилника на Народното събрание. Каква е необходимостта тази точка да бъде първа, след като е раздадена снощи след 17,00 ч.? Коя е причината да претупате освобождаването на Христина Митрева. Или е вярно това, което вече хората говорят – че трудно осигурявате средства от приходната администрация за изплащане на пенсиите и че те са подложени на риск до края на годината?
Не беше ли редно обсъждането на тази кандидатура да мине през комисия, да се видят аргументите за освобождаването, още повече че е изключително скандално?
Защото дебатите в пленарната зала няма да ви спестят редица от въпросите. Ако мислите, че ще го претупате без присъствието на министъра, без присъствие