Гласуване №58
Доклад за дейността на Омбудсмана на Република България през 2010г.- Решение
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: И аз благодаря.
Реплики? Няма.
Други изказвания? Няма.
Закривам дискусията.
Подлагам на гласуване проекта за решение, така както беше докладван от господин Бакалов. Ще ви го прочета отново:
„РЕШЕНИЕ
по Доклада за дейността на Омбудсмана на
Република България през 2010 г.
Народното събрание на основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и във връзка с чл. 22 от Закона за Омбудсмана
РЕШИ:
Приема за сведение Доклада за дейността на Омбудсмана на Република България през 2010 г., като взема акт от констатациите, оценките и препоръките, посочени в него.”
Моля да гласуваме.
Гласували 76 народни представители: за 70, против 3, въздържали се 3.
Решението е прието.
Продължаваме със следваща точка от дневния ред:
ГОДИШЕН ОТЧЕТ ЗА ДЕЙНОСТТА НА КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДИСКРИМИНАЦИЯ ЗА 2010 Г.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ, от място): Да прочетем резултатите от гласуването.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Ще бъдат обявени тогава, когато председателят реши. Благодаря.
Заповядайте, господин Бакалов.
ДОКЛАДЧИК ЙОРДАН БАКАЛОВ: Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, във връзка с гледане на точката за Годишния отчет за дейността на Комисията за защита от дискриминация за 2010 г., моля да подложите на гласуване допускането в залата на председателя на комисията господин Кемал Еюп.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване така направеното предложение.
Гласували 74 народни представители: за 70, против 4, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Моля, поканете госта в залата.
Заповядайте, господин Бакалов.
ДОКЛАДЧИК ЙОРДАН БАКАЛОВ:
„ДОКЛАД
отно