Гласуване №2
Решение за изменение и допълнение на Правилника за организация и дейността на НС-наименование
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Благодаря.
Втора реплика? Няма.
Желаете ли дуплика, господин Корнезов? Не.
Други изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване текста на вносителя за наименованието на правилника, което се подкрепя от комисията.
Гласували 113 народни представители: за 89, против 18, въздържали се 6.
Наименованието е прието.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: Комисията подкрепя текста на вносителя за § 1.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания?
Господин Корнезов, заповядайте.
ЛЮБЕН КОРНЕЗОВ (КБ): Благодаря Ви, господин председател.
Уважаеми народни представители, още от § 1 ясно личи защо ни се предлагат тези промени. Текстът на § 1 (става въпрос за чл. 20, ал. 2), е текстът Антивеликов (Бойко Великов). Ей го там (посочва го), той е насочен срещу него. Прави се текст за специален човек.
Ето какво гласи, както ви е известно, предполагам, чл. 20, ал. 2: „Комисията за борба с корупцията и конфликт на интереси и парламентарна етика се сформира на паритетен принцип, по един народен представител от всяка парламентарна група, и се председателства на ротационен принцип – обърнете внимание – на две последователни сесии от представителите на съответната парламентарна група”.
Днес е последният ден на тази сесия. Днес изтича срокът на сегашния председател на тази комисия. Виждам в залата председателя й. Днес му изтича срокът – от утре трябва да бъде друг председател.
Какво правим сега? Последният ден, в последната минута вкарваме промяна: да не бъдат две последователни сесии, ама да бъдат т