Гласуване №22
ЗИД на Наказателния кодекс - второ четене-параграф 1а - предложение от Четин Казак
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Благодаря. Реплики? Няма.
Други изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Четин Казак за създаването на нов § 1а, което комисията не подкрепя.
Гласували 82 народни представители: за 15, против 54, въздържали се 13.
Предложението не е прието.
За прегласуване – заповядайте господин Казак.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря, уважаеми господин председател.
Уважаеми дами и господа народни представители, предлагам процедура за прегласуване, като още веднъж се обръщам към всички народни представители и специално към колегите от ГЕРБ. Както казах тези предложения, които не са само мои, а са предложения, които вече са били отправяни и от колегите от Синята коалиция, целят именно получаването на възмездие от жертвите на тоталитарния режим.
Учудвам се как може една партия, която се дефинира като дясна, която е член на Европейската народна партия, да подминава с лека ръка такова предложение?!
Уважаеми колеги, може би текстовете не са юридически изчистени, но аз ви разясних целта и мотивите на тези предложения; нататък има още такива. Надявам се, ако сега не се коригирате, поне тогава, когато дойде моментът за изричното допълване на Наказ