Гласуване №47
ЗИД на Закона за бюджета на ДОО за 2011г. - първо четене - процедура - С.Найденова срока за предложения да се намали на 3 дни
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ПАВЕЛ ШОПОВ: Противно становище има ли, колеги? (Реплики на народния представител Емилия Масларова.)
Госпожо Масларова, желаете ли да се изкажете от трибуната? (Шум и реплики от КБ.) Не желаете.
Обявявам гласуване по отношение предложението на госпожа Ангелова за намаляване на срока за внасяне на предложения между двете четения по Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване 2011 г. на три дни.
Колеги, гласувайте!
Гласували 77 народни представители, за 68, против 5, въздържали се 4.
Предложението е прието.
Колеги, преминаваме към следващата точка от дневния ни ред:
ПЪРВО ЧЕТЕНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ДОПЪЛНЕНИЕ НА КОДЕКСА НА ТРУДА.
Вносител е Министерският съвет.
Преминаваме към изслушване на доклада на Комисията по труда и социалната политика.
Господин Стойнев, заповядайте.
ДОКЛАДЧИК ДРАГОМИР СТОЙНЕВ: Благодаря Ви, господин председател.
Процедура – на основание чл. 39, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам да бъдат допуснати в залата за участие в заседанието господин Красимир Попов – заместник-министър на труда и социалната политика, и господин Емил Мирославов – директор на Дирекция „Трудово право, обществено осигуряване и условия на труд” в Министерството на труда и социалната политика.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ПАВЕЛ ШОПОВ: Колеги, гласуваме процедурата за допускане на посочените лица в залата.
Гласували 72 народни представители: за 71, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Квесторите да въведат гостите в залата.
ДОКЛАДЧИК ДРАГОМИР СТОЙНЕВ:
„Д О К Л А Д
по Законопроект за допълнение на Кодекса на труда, № 102-01-18, внесен от Министерски съвет на 18 март 2011 г.
Комисията по труда и социалната политика на свое редовно заседание, проведено на 23 март 2011 г., разгледа и обсъди Законопроект за допълнение на Кодекса на труда, № 102-01-18, внесен от Министерски съвет на 18 март 2011 г.
На заседанието присъстваха: господин Тотю Младенов, министър на труда и социалната политика, господин Емил Мирославов, директор на дирекция „Трудово право, обществено осигуряване и условия на труд” в Министерство на труда и социалната политика, госпожа Весела Караиванова, подуправител на Националния осигурителен институт, госпожа Антоанета Ганчева, главен актюер на НОИ. Присъстваха и представители на национално представителните организации на работодателите и на работниците