Гласуване №3
Програма за работата на НС за 16 - 18 февруари 2011 г.-процедура А.Агов т.3 и т.4 да отпаднат от дневния ред
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Обратно становище? Няма.
Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за отпадане на точка трета и четвърта от Програмата за тази пленарна седмица.
Гласували 129 народни представители: за 15, против 48, въздържали се 66.
Предложението не е прието.
Прегласуване.
АСЕН АГОВ (СК): Госпожо председател! Ясно ми е кои са гласували „против” – тези, които мислят, че са приятели на Лукашенко. Искам да им кажа обаче, че Комунистическата партия в Беларус е в опозиция на Лукашенко. Хубаво е да знаете това нещо и да си промените гласа.
Обръщам се обаче към онези, които се въздържаха – 66 човека. Става въпрос за режим, който погазва човешките права! Става въпрос за пълно ембарго на Европейския съюз над движението и авоарите на тази страна. И вие давате сигнал – тези въздържали се – давате сигнал за това, че България се отделя от политиката на Европейския съюз по отношение на Беларус.
Помислете много сериозно! Решението ви е важно, защото не може с 66 гласа да подкрепим сътрудничество с режим, който е отхвърлен от целия Европейски съюз. България е член на Европейския съюз, уважаеми народни представители!
Уважаеми колеги, които сте се въздърж