Гласуване №3
Програма за работата на НС за 22 декември 2010 г.-предл.за т.2-2-четене на З-н за съдебната власт
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря, господин Костов.
Заместник-председателят господин Анастасов бе упълномощен от мен и в момента води разговор с министър Цветанов, след като има отговор ще бъде уведомен пленарният състав на Народното събрание.
Други декларации от групи?
Подлагам на вниманието ви проект за Програма за работата на Народното събрание за 22 декември 2010 г., както следва:
1. Второ четене на проекта за Изборен кодекс – продължение.
2. Второ четене на Законопроекта за Българската агенция по безопасност на храните.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 137 народни представители: за 114, против 7, въздържали се 16.
Предложението е прието.
По реда на чл. 43 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание са постъпили няколко предложения, които последователно ще бъдат предложени на вашето внимание.
На основание чл. 43, ал. 3 от Правилника за организация и дейността на Народно събрание се предлага като т. 2 в програмата за работата на Народното събрание да бъде включено – Второ четене на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за съдебната власт, продължение от вчерашния ден.
ЛЮБЕН КОРНЕЗОВ (КБ, от място): Кой го предлага?
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Предлагат го народните представители Искра Фидосова, Тодор Димитров, Красимир Велчев и Анастас Анастасов.
Моля, гласувайте.
Гласували 134 народни представители: за 97, против 25, въздържали се 12.
Предложението е прието.
Отрицателен вот – господин Радославов.
АЛЕКСАНДЪР РАДОСЛАВОВ (КБ): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз не мога да разбера едно! Вчера тук водихме какви ли не разговори и ни увериха и господин Велчев, и всички други представители на ГЕРБ, че това остава за след Нова година, да се концентрираме, да завършим Изборния кодекс, не знам какво да направим и т.н., което ние, слава Богу, мисля, участваме в един разумен план – хем конструктивно, хем да не бавим, както се казва, излишно приемането на тези закони. А сега хопа-тропа!
Господин Велчев, аз повече няма да Ви вярвам, след като Вие лично ме уверявахте и мен, че целта е, както се казва, тези неща да се оставят за след Нова година и да свършим това, за да могат хората днес на обяд да си потеглят за страната. Просто ми е обидно! Аз съм човек, който като каже една дума и говори, си държи на думата! Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦК