Гласуване №5
ЗИД на Кодекса за социално осигуряване - второ четене-процедура - Др.Стойнев-за допускане в пленарна зала .........
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ДРАГОМИР СТОЙНЕВ: Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! „Доклад за второ гласуване относно Законопроект за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване № 002-01-99, внесен от Министерския съвет, приет на първо гласуване на 18 ноември 2010 г.
„Закон за изменение и допълнение на Кодекса за социално осигуряване.”
Комисията подкрепя текста на вносителя за наименованието на закона.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване текста на вносителя за наименованието на закона, което комисията подкрепя.
Гласували 113 народни представители: за 109, против няма, въздържали се 4.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ДРАГОМИР СТОЙНЕВ: По § 1 има предложение на народните представители Емилия Масларова, Драгомир Стойнев и Мая Манолова – точки 1 и 2 да отпаднат.
Комисията не подкрепя предложението.
Комисията подкрепя текста на вносителя за § 1.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Има ли изказвания?
Госпожо Масларова, заповядайте.
ЕМИЛИЯ МАСЛАРОВА (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! В направеното от нас предложение има неща, които смятам, че трябва да поставя на вашето внимание. С него се цели фактически да се премахне една справедливост, която досега съществуваше, която се получава с приемането на текстове на вносителя. Защото всъщност лицата, включени в програмата за заетост, работят по трудов договор. Фактически при тях се отнема правото те да бъдат осигурявани за безработица. Мислим, че това всъщност е една дискриминация.
Аз ще прочета от стенограмата из