Гласуване №34
ЗИД на Закона за електронния документ и електронния подпис - второ четене-процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване редакцията на комисията за § 15 – по доклада.
Моля, народните представители да влязат в залата! Гласува се законопроект!
Гласували 74 народни представители: за 66, против няма, въздържали се 8.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ИВАН ВЪЛКОВ: По параграфи 16, 17 и 18 няма направени предложения.
Комисията подкрепя текста на вносителя.
Предлагам параграфи 16, 17 и 18 да бъдат гласувани ан блок.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложенията на вносителите за параграфи 16, 17 и 18 – подкрепени от комисията.
Уважаеми колеги народни представители, да вземете да влезете в залата, накрая!
Гласували 73-ма народни представители: за 70, против няма, въздържали се 3-ма.
Предложенията са приети.
ДОКЛАДЧИК ИВАН ВЪЛКОВ: Има предложение на Петър Петров и група народни представители за § 19.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя за § 19 и предлага следната редакция:
„§ 19. В чл. 29, ал. 1 се правят следните изменения и допълнения:
1. В текста преди т. 1 след думите „отговаря пред” се добавя „автора, съответно пред” и думата „усъвър