Гласуване №12
ЗИД на Гражданския процесуален кодекс - параграф 18 да бъде отхвърлен
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Добре, ще подложа на гласуване двете предложения поотделно.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Любен Корнезов от ал. 2 от предложената от комисията редакция за § 12 да отпадне думата „незабавно”.
Гласували 80 народни представители: за 73, против 6, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Любен Корнезов – от ал. 4, която се създава с новия § 12, да отпадне второто изречение от ал. 4, а именно: „Таксата се заплаща от взискателя и е за сметка на длъжника.”
Гласували 80 народни представители: за 20, против 50, въздържали се 10.
Предложението не е прието.
Процедура за прегласуване.
Заповядайте.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Благодаря.
За процедура за прегласуване, заповядайте.
ЛЮБЕН КОРНЕЗОВ (КБ): Благодаря Ви, господин председателю!
Правя процедура за прегласуване. Няма още веднъж да се мотивирам, но, вижте, има принципи в правото. Разбира се, който загуби делото, ще плати разноските на другия. Нали е така? И да го има, и да го няма, трябва да се плати.
И защо сега тук трябва да пишем – ама не, длъжникът трябва да плати? Че длъжникът може да е невинен, бе! Кой казва, че длъжникът дължи? Може да не дължи. Съди