Гласуване №53
Закон за държавния бюджет на Република България за 2011 г. - второ четене-Член 14 - 16
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК МЕНДА СТОЯНОВА: По членове 14, 15 и 16 по вносител комисията подкрепя текста на вносителя.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване ан блок членове от 14 до 16 включително.
Гласували 127 народни представители: за 91, против 22, въздържали се 14.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК МЕНДА СТОЯНОВА: По чл. 17 има предложение на народните представители Корнелия Нинова, Димчо Михалевски и Пламен Орешарски.
Комисията не подкрепя предложението.
Комисията подкрепя текста на вносителя за чл. 17.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Изказване на господин Михалевски.
Преди това ще направим почивката.
Обявявам 20 минути почивка.
Продължаваме в 16,45 ч.
(След почивката.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Господин Михалевски, заповядайте за изказване.
ДИМЧО МИХАЛЕВСКИ (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Член 17 в законопроекта за бюджета е един много интересен член, чиито текстове се появяват за първи път.
Първо, защото, ако правилно извършим разшифровка на текстовете, дава се право на първостепенните разпоредители – министерствата и агенциите, да завършат 2011 г. с извършени, приети съответни документи и разходи, тоест разходи на начислена основа, но неплате