Гласуване №126
Закон за бюджета на държавното обществено осигураване за 2011 г. - Член 10-13
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания по текстовете, които прочете госпожа Стоянова? Няма.
Подлагам на гласуване текста на вносителите от чл. 10 до чл. 13 включително, които комисията подкрепя.
Гласували 104 народни представители: за 94, против 2, въздържали се 8.
Предложенията са приети.
ДОКЛАДЧИК МЕНДА СТОЯНОВА: Предложение на народните представители Емилия Масларова, Мая Манолова и Драгомир Стойнев:
„В чл. 14:
1. Алинея 1 да отпадне.
2. Алинеи 2 и 3 стават съответно ал. 1 и 2.”
Комисията не подкрепя предложението.
Комисията подкрепя текста на вносителя за чл. 14.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания?
Заповядайте, госпожо Масларова.
ЕМИЛИЯ МАСЛАРОВА (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Откровено казано, не мога да разбера логиката на това предложение – да отпадне вноската гарантирани вземания, и то само за 2011 г.
Колеги, аз не зная доколко сте запознати – тази вноска се плаща от работодателите и е само 0,1%. За мен това, извинявам се за израза, но е малко флирт с работодателите. За 0,1%, при това за една гаранция, която при фалит на предприятия се получава от работниците и служителите, и то при доста трудни и тежки условия и процедури, които минават при всички случаи през съда. Не виждам защо трябва да се направи такава промяна единствено и само за 2011 г. Помислете, сумата не е нито фатална, нито много тежка за работодателите, даже, бих казала, пренебрежително ниска. Струва ми се, че