Гласуване №28
ЗИД на Закона за предотвратяване и разкриване на конфликт на интереси- второ четене- Параграф 11-предложение Четин Казак - т.1
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Да, моята забележка към господин Михайлов, не като реплика, а като уточняване, за да не изпаднем в объркване – ние сме парламентарна република, а не президентска. Просто за яснота!
Има ли други народни представители желаещи да вземат отношение? Не виждам.
В такъв случай преминаваме към гласуване на § 11.
Първото предложение, което подлагам на гласуване е на народния представител Любен Корнезов, в частта относно наименованието на комисията.
Аз ще го изчета, защото не е прочетено по време на доклада, а беше поискано от господин Корнезов за отделно гласуване. Наистина в тази си част то не е прието.
Предложението е следното:
„Наименованието на комисията да стане „Комисия за конфликт на интереси”.
1. В чл. 22а, ал. 2 да се промени така:
„(2) Комисията се състои от председател, заместник-председател и трима членове, от които поне трима юристи. Председателят и един от членовете се избират от Народното събрание, министър-председателят назначава заместник-председател, а президентът назначава двама от членовете.”
Това предложение не е прието от комисията.
Подлагам го на гласуване.
Гласували 97 народни представители: за 15, против 64, въздържали се 18.
Предложението не е прието.
Следващото предложение, което е направено от народния представител Четин Казак и не е подкрепено от комисията, подлагам също на гласуване в т. 1. (Реплика от народния представител Четин Казак.)
Това беше искане от господин Казак. Гласуваме само структурата на комисията, а след това ще гласуваме отделно възнагражденията. Това е гласуване за структурата на комисията.
Гласували 101 народни представители: за 37, против 56, въздържали се 8.
Предложението не е прието.
Заповядайте за предложение за прегласуване, господин Казак.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Правя процедурно предложение за прегласуване, тъй като преди малко господин Мартин Димитров подведе залата, като каза, че най-доброто предложение е това, направено от Волен Сидеров и Димо Гяуров, а трябваше да каже – най-доброто предложение е това, което е направено от Волен Сидеров, Димо Гяуров и Четин Казак, тъй като и моето предложение е идентично с другите две. И аз предлагам същото – комисията да бъде изцяло на паритетен принцип. Така че в това отношение ние, с господин Волен Сидеров и с господин Димо Гяуров, сме на едно мнение. (Весело оживление в ДПС.) Затова правя предложение за прегласуване. Надявам се на вашата подкрепа. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Благодаря.
Подлагам на гласуване повторно предложението на господин Четин К