Гласуване №7
Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2011 г.- първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Втора реплика? Няма.
Желаете ли дуплика, госпожо Донева? Не.
Други изказвания, колеги?
Още веднъж само уведомявам за времето: Движението за права и свободи имат 8,5 минути, „Атака” – 21 минути.
Щом няма други изказвания, закривам разискванията.
Подлагам на гласуване Законопроект за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2011 г., № 002-01-95, внесен от Министерския съвет на 21 октомври 2010 г.
Гласували 157 народни представители: за 114, против 43, въздържали се няма.
С това законопроектът е приет на първо гласуване.
Продължаваме със следващата точка от дневния ред:
ПЪРВО ЧЕТЕНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА БЮДЖЕТА НА НАЦИОНАЛНАТА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА ЗА 2011 г.
Вносител: Министерският съвет на 22 октомври 2010 г.
Има два доклада.
Първият доклад е на водещата Комисия по бюджет и финанси.
Процедура – заповядайте, госпожо Манолова.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми колеги, уважаеми господин председател! Процедурата ми касае допустимостта на разглеждането на представения Проект за бюджет на Националната здравноосигурителна каса, като твърдя, че разглеждането му противоречи на ред законови разпоредби.
Тук няма отново да обяснявам, че беше нормално преди да бъде разгледан бюджетът за следващата година, да видим отчета за изпълнението на бюджета на Касата за 2009 г.
Няма да казвам също, че има тотално разминаване между цифрите за здраве, разписани в бюджета на Касата, и републиканския бюджет.