Гласуване №5
Ново обсъждане на ЗИД на Кодекса на труда, приет от НС на 23.06.2010г., и върнат за ново обсъждане с Указ № 176 на Президента на Републиката по чл.101 от Конституцията на Република България
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Госпожо Манолова, времето Ви изтече.
Има ли други народни представители, които желаят да участват в дебата? Няма.
Дебатът е закрит.
Подлагам на гласуване Законопроекта за изменение и допълнение на Кодекса на труда, приет на 23 юни 2010 г. и върнат за ново обсъждане.
Моля, гласувайте.
Гласували 176 народни представители: за 128, против 48, въздържали се няма.
Предложението е прието. (Ръкопляскания от мнозинството.)
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ от място): Много здраве на Президента!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Госпожа Манолова – за прегласуване. (Смях и оживление в мнозинството.)
Моля за ред в залата!
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаема госпожо председател, по празните места в половината, която заема мнозинството от ГЕРБ, е видно, че в залата отсъстват повече от 7 депутати от ГЕРБ. (Смях и възгласи „Е-е-е” от мнозинството.)
Затова предлагам прегласуване …
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Намеквате, че има гласуване с чужди карти ли, госпожо Манолова? Не мога да разбера.
МАЯ МАНОЛОВА: Намеквам, че информационната система за пореден път не отчита реалното състояние в залата (възгласи „Е е е” от мнозинството). Това намеквам! Имаше аналогичен случай при предно гласуване на президентско вето, когато събирахте гласове.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ от място): Пребройте ги! Нали можете да броите до 1