Гласуване №2
Ново обсъждане на ЗИД на Кодекса на труда, приет от НС на 23.06.2010г., и върнат за ново обсъждане с Указ № 176 на Президента на Републиката по чл.101 от Конституцията на Република България-процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ДРАГОМИР СТОЙНЕВ: Благодаря Ви, госпожо председател.
Процедура: на основание чл. 39, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам господин Емил Мирославов - директор на дирекция в Министерството на труда и социалната политика, да бъде допуснат в залата.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за допускане в залата.
Гласували 149 народни представители: за 148, против 1, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Поканете госта в залата.
Госпожа Манолова – процедура.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми колеги, предвид широкия обществен интерес към дискутираната тема, а именно президентското вето върху промените в Кодекса на труда, които регламентират начина, по който българските граждани ще ползват правото си на платен годишен отпуск, предлагам този дебат да бъде предаван пряко по Българската национална телевизия и Българското национално радио. Редно е българските граждани да чуят аргументите на депутатите от ГЕРБ – защо искат да ги лишат от това тяхно конституционно право.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ, от място): Нека да чуят и вас!
МАЯ МАНОЛОВА: Ако наистина не ви е страх от това да бъдете чути и видени, гласувайте за това предложение. (Шум и реплики от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за пряко излъчване на дебата по тази точка.
Гласували 159 народ