Гласуване №30
ЗИД на Закона за държавния бюджет на Република България за 2010 година - второ четене-параграф 3 (става параграф 4),чл.6,ал.1предложение В.Седеров Дъбов Костадинов и др.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Господин Миков, разбрах, че това е процедура по начина на водене. Освен текстове, изрично записани в нормативните документи, каквито са безспорно Конституцията, на която се позовавате, и правилникът, юристите знаем, че има понятие „от аргумент за противното”. След като са приети редакционно и съдържанието на § 1, безспорно ние бихме могли да продължим да дискутираме... (Реплика на народния представител Михаил Миков.)
Господин Миков, позовавам се изключително на парламентарната практика, сътворена по време на работата на Четиридесетото Народно събрание. Ако отхвърляте тази практика, би трябвало коректно да го заявите. (Реплика на народния представител Михаил Миков.)
Неведнъж съм доказвала, че зачитам парламентарната практика и традиции, както считам, че беше некоректно възражението Ви за различен аршин, с който се мерят депутатите в ляво и в дясно.
Има ли други народни представители, които желаят да се изкажат? Няма.
Дебатът е закрит.
Преминаваме към режим на гласуване по § 3, който в редакцията на комисията става § 4.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Валентина Богданова, Ивелин Николов, Стефан Данаилов и Петър Курумбашев, което комисията не подкрепя.
Гласували 133 народни представители: за 31, против 97, въздържали се 5.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Волен Сидеров, Димитър Дъбов, Иван Петров, Иван Костов и Камен Костадинов, което комисията не подкрепя.
Гласували 136 народни представители: за 45, против 45, въздържали се 46.
Предложението не е прието.
Процедура по прегласуване - народният представител Иван Костов.
ИВАН КОСТОВ (СК): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предлагам да се прегласува, като Народното събрание, особено Парламентарната група на ГЕРБ отчете, че Комисията за контрол на ДАНС се е уверила, че ДАНС е направила съществени съкращения на своите разходи в размер на 43%, което вероятно е казано от моите колеги. Съкратен е личният състав повече от 25%. За да се осъществи последното съкращаване, са необходими пари за обезщетения, които са точно тези 12 млн. 390 хил. лв.
Защо предлагам да се прегласува? Така или иначе ако тези хора са съкратени, то тези пари трябва да бъдат намерени и дадени, но ако не бъдат записани в бюджета, няма да има сигурност да бъде завършен този процес. Кое е най-лошото в тази ситуация? Ще ме разберат по-скоро тези, които са се напатили от подобна ситуация, отколкото тези, които зап