Гласуване №2
Решение по Годишен доклад на омбудсмана на Република България за 2009г. процедура за допускане на Г.Ганев
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИРА СИМЕОНОВА: Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Във връзка с разглеждане на Годишния доклад на омбудсмана на Република България за 2009 г. на основание чл. 39, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание правя процедурно предложение за допускане в залата на омбудсмана на Република България господин Гиньо Ганев.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване процедурното предложение за допускане в залата.
Гласували 144 народни представители: за 143, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Моля, квесторите, поканете омбудсмана.
Имате думата.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИРА СИМЕОНОВА:
„СТАНОВИЩЕ
относно Годишен доклад на омбудсмана на Република България
за 2009 г., № 039-00-38, внесен от омбудсмана на Република
България на 29 март 2010 г.
На проведеното на 22 април 2010 г. съвместно заседание на Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите, Комисията по културата, гражданското общество и медиите и Комисията по регионална политика и местно самоуправление разгледаха и обсъдиха Доклада на омбудсмана на Република България за 2009 г., под надслов „Правото на достоен живот, кризата в икономиката и дългът на държавността”, внесен в Народното събрание на основание чл. 22 от Закона за омбудсмана.
На заседанието присъстваха господин Гиньо Ганев – омбудсман на Република България, господин Яшар Шабан – заместник-омбудсман, господин Борислав Цеков – глав