Гласуване №29
ЗИД на Закона за промишления дизайн - второ четене, параграф 14 (става параграф 16)
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ДЕЛЯН ДОБРЕВ: Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция на § 14, който става § 16:
„§ 16. В чл. 32 се правят следните изменения и допълнения:
1. В ал. 1:
а) в т. 1 думите „в която извършва действителна търговска или производствена дейност” се заменят със „седалище”;
б) в т. 7 думите „Международната класификация за моделите и рисунките” се заменят с „Международната класификация на промишлените дизайни”;
в) точка 11 се отменя;
г) създава се т. 12:
„12. искане за отлагане на публикацията на регистрацията, съгласно чл. 48а”.
2. В ал. 3 думата „3-месечен” се заменя с „2-месечен”.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Подлагам на гласуване редакцията на новия § 16, така както е предложен от комисията.
Моля, гласувайте.
Гласували 76 народни представители: за 76, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ДЕЛЯН ДОБРЕВ: Комисията предлага да се създаде нов § 17:
„§ 17. В чл. 33, ал. 1 думите „Международната класификация за моделите и рисунките” се заменят с „Международната класификация на промишлените дизайни”.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Да гласуваме новия § 17 в редакцията на комисията.
Моля всички народни представители, които са в залата, да гласуват!
Гласували 75 народни представители: за 75, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ДЕЛЯН ДОБРЕВ: Комисията подкрепя текста на вносителя за § 15, който става § 18.
Комисията подкрепя текста на вносителя за § 16, който става § 19.
Комисията подкрепя текста на вносителя за § 17, който става § 20.
Комисията подкрепя текста на вносителя за § 18, който става § 21.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Подлагам на гласуване текстовете на § 15, който става § 18, § 16, който става § 19, § 17 става § 20, а § 18 става § 21, с текстове по вносител.
Гласували 70 народни представители: за 70, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
Пускам сигнал за гласуване като се обръщам и към всички народни представители, които са извън залата на Народното събрание, за да кажа, че основното ни задължение е да бъдем в пленарната зала и да участваме в гласуването. Казвам го, защото виждам броя на гласувалите, както и състоянието на кворума.
Моля, продължете с доклада на коми