Гласуване №11
ЗИД на Наказателно-процесуалния кодекс, приет от НС на 25 март 2010г. и върнат за ново обсъждане с Указ № 87 на Президента на Републиката по чл.101 от Конституцията на Република България- прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Естествено. Процедурата е коректна, колеги. Моля за тишина! Коректна процедура, своевременно направена, подлагам... (шум и реплики).
По същество направената процедура е искане за прегласуване, тъй като се твърди… (Реплики от КБ. Шум и смях.)
Много моля за ред в залата! Това са несъстоятелни твърдения отляво, поради което подлагам на прегласуване повторното гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс. (Шум.)
Много моля за тишина в залата!
Гласували 180 народни представители: за 131, против 47, въздържали се 2. (Силни ръкопляскания от ГЕРБ, Синята коалиция и „Атака”.)
Предложението е прието. (Силен шум.)
Господин Радославов, заповядайте за отрицателен вот. (Депутати от Синята коалиция и ГЕРБ стават и започват да излизат.)
АЛЕКСАНДЪР РАДОСЛАВОВ (КБ): Госпожо председател, уважаеми колеги, ще Ви помоля само за една минута. Аз съм бил един от тези, за които през 1989 г. над милион български граждани са гласували за промяната. Като член на Съюза на демократичните сили Българската социалдемократическа партия беше една от основните в първия вариант на Съюза на демократичните сили. Като социалдемократ моето място е в Коалиция за България, където съм. Никога не съм предполагал, че в името на защита на борбата срещу корупцията и, ако мога да кажа, с организираната престъпност ще се достигне до това положение, едва ли не тук да има някакво опиянение в посягане на правата на българските граждани. Защото с промените, които станаха, над 95%, на който и да бъде подведен под отговорнос